+420 730 732 786 eva@prvnipomocuh.cz

Alergie

mohou být velmi nebezpečné a vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Pokud se s alergickou reakcí (dle zhodnocení závažnosti) setkáte poprvé, měli byste vždy zavolat zdravotnickou záchrannou službu. Je důležité pít na paměti, že alergická reakce se může projevit různými způsoby, ať už jde o kožní vyrážky, otoky, bolest, břicha, nevolnost či potíže.

Jednotlivé kroky první pomoci

Zde je několik kroků, které byste měli podniknout, pokud se setkáte s alergickou reakcí:

Zavolejte záchrannou službu

Pokud si nejste jisti, zda se jedná o alergickou reakci, je lepší být opatrný a zavolat záchrannou službu. Zdravotníci mohou být schopni poskytnout rychlou pomoc v případě potřeby.

Odstraňte alergen

Pokud víte, co alergická reakce způsobila, je nutné odstranit alergen, abyste minimalizovali riziko dalších reakcí.

Uklidněte postiženou osobu

Pokud se jedná o mírnou alergickou reakci, může pomoci uklidnit postižené osoby a uvolnit stres. Pokud se jedná o vážnou reakci, je důležité uklidnit postiženou osobu a ujistit se, že má dostatek vzduchu.

Dejte antihistaminika

Pokud má postižená osoba antihistaminikum, může vám pomoci zmírnit příznaky alergické reakce (podávat pouze volně prodejné-pozor na kombinace užívaných léčiv, vždy kontaktujte lékaře a požádejte jej o radu).

Pozor

ujistěte se, že postižená osoba dostává dostatek vzduchu: Pokud má postižená osoba dýchací potíže, je důležité jí poskytnout dostatek vzduchu. Pokud je to nutné, může být nutné provést umělé dýchání.

 

„Je důležité si uvědomit, že alergické reakce se mohou zobrazit jako příznaky velmi různorodé. Pokud se setkáte s alergickou reakcí, je nejlepší jednat rychle v případě potřeby zavolat záchrannou službu.“

Na viděnou

Eva, kurzy první pomoci