+420 730 732 786 eva@prvnipomocuh.cz

Slzení očí

Může být způsobeno mnoha různými faktory, jako jsou alergie, podráždění očí, infekce, únavou očí, nebo dokonce psychickými faktory. V některých případech může slzení očí být také příznakem závažnějšího zdravotního problému. V případě, že slzení očí přetrvává nebo se zhoršuje, měli byste navštívit lékaře, aby vám provedl důkladné vyšetření.

Pokud je slzení spojeno s jinými příznaky, jako jsou bolesti hlavy nebo zhoršené vidění, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, popřípadě při ohrožení života volejte 155.

 

První pomoc a zmírnění příznaků

Nicméně, pokud jde o první pomoc při slzení očí, existuje několik kroků, které mohou pomoci zmírnit příznaky a uvolnit napětí v oblasti očí. Zde, níže uvádím 5 základních.

Výplach očí vodou

V případě, že je slzení očí způsobeno podrážděním nebo alergií, může pomoci vypláchnout oči čistou vodou. To pomůže odstranit částečky, které mohou dráždit oči a způsobovat slzení.

Užít oční kapky

Máte pocit suchého oka? Může být užitečné použít oční kapky, které pomohou zvlhčit oči a ulevit od nepříjemných pocitů.

Používání studeného obkladu 

Pokud je slzení očí způsobeno únavou očí, může být užitečné použít studený obklad na oči, aby se snížil otok a napětí v oblasti očí.

Odpočinek 

V některých případech může slzení očí být způsobeno nadměrným namáháním očí. V takovém případě je důležité si dát přestávku a nechat si odpočinout, aby se mohly zotavit.

Ochranné brýle 

Také práce nebo jiné prostředí, které dráždí oči, může být užitečné používat ochranné brýle, aby se oči chránily před dráždivými látkami.

Nezapomínejte

„Osoba, které trpí slzením očí, se může cítit nekomfortně a nesvá. Pokud se jedná o dítě, je důležité aby mělo pocit bezpečí a utěšit je.

Pokud se jedná o dospělého, poskytněte jim pocit, že jsou v bezpečí a že mohou počítat s vaší podporou.“

Více info na některém z kurzů.

Na viděnou

Eva. kurzy první pomoci